زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

رنگ مو بدون آمونیاک – زلال طب شیمی
بیشتر مردم فکر می کنند که تمام رنگ موها برای موهایشان مضر است و باعث ایجاد خارش، سوزش پوست سر، افزایش موهای خاکستری و آسیب به موها می شود. رنگ کردن موها یک واکنش شیمیایی است که در طی آن یک یا چند ماده ی شیمیایی به فولیکول مو کمک می کند تا رنگ را

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

بیشتر مردم فکر می کنند که تمام رنگ موها برای موهایشان مضر است و باعث ایجاد خارش، سوزش پوست سر، افزایش موهای خاکستری و آسیب به موها می شود. رنگ کردن موها یک واکنش شیمیایی است که در طی آن یک یا چند ماده ی شیمیایی به فولیکول مو کمک می کند تا رنگ را جذب کند و این رنگ به عمق موها برود. در گذشته بیشتر رنگ های مو حاوی آمونیاک بودند.

انواع رنگ مو

آمونیاک یک ماده ی شیمیایی قلیایی است که برای افزایش سطح pH موها در طول فرایند رنگ آمیزی استفاده می شود. امروزه رنگ موی بدون آمونیاک با ترکیبات و تکنولوژی های مختلف جایگزین آمونیاک می شود. البته برخی از افراد این رنگ ها را چندان نمی پسندند زیرا ظاهر طبیعی تری دارند و چندان قوی نیستند و برای افراد با موهای ضخیم و خاکستری کارایی چندانی ندارند.

رنگ مو بدون آمونیاک چیست؟

منظور از رنگ مو بدون آمونیاک، رنگی است که در آن به جای آمونیاک از مواد اولیه طبیعی یا شیمیایی استفاده می کنند. این رنگ ها ضرر کمتری دارند و باعث از دست دادن رطوبت و پروتئین فولیکول های مو نمی شوند. برای پوست و مو ملایم هستند، اما کیفیت و دوام متفاوتی دارند. اگر می خواهید موهای رنگی بدون آسیب داشته باشید از رنگ مو بدون آمونیاک استفاده کنید. این رنگ ها فاقد آمونیاک و حاوی مواد شیمیایی دیگر و روغن های نرم کننده هستند تا طی فرایند رنگ آمیزی رطوبت و پروتئین کوتیکول مو از بین نرود. مواد شیمیایی موجود در این رنگ ها در بیشتر مواقع از آسیب به موها جلوگیری و موها را نرم و لطیف می کند.

بهترین رنگ مو:

با توجه به گفته ی دانشمندان بهترین رنگ مو، رنگی است که کمترین آسیب را به موها وارد کند و حاوی آمونیاک، پارابن، پر اکسید هیدروژن و سایر مواد شیمیایی مضر نباشد.

آسیب به ساختار اصلی مو توسط رنگ های حاوی آمونیاک

این مواد می توانند به ساختار مو آسیب جدی وارد کنند تا جایی که ترمیم موها عملا غیر ممکن شود. پس توصیه می شود قبل از استفاده از هر گونه مواد شیمیایی روی موها در مورد مواد اولیه سازنده آنها مطالعه و تحقیق کنید.

مزایا :

این رنگ ها مزایایی فراوانی دارند که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد:

  • رنگ مو بدون آمونیاک فرمول ملایمی دارد و برای کسانی که پوست و مو حساسی دارند، مناسب است.
  • این محصولات، به موها روغن های مغذی تزریق می کنند و باعث صاف و ابریشمی شدن موها می شود. همچنین از سطوح رطوبتی طبیعی مو، برای جلوگیری از خشکی موها محافظت می کند.
  • این ترکیبات برای پوشاندن موهای سفید یا خاکستری بسیار مفید هستند.
  • طیف وسیعی از رنگ ها با ظاهر طبیعی را شامل می شوند.
  • محصولات بدون بویی هستند.
  • از خارش پوست سر جلوگیری می کنند.

رنگ موهای بدون آمونیاک در تمام جهان یک جایگزین عالی برای کسانی است که رنگ های دائمی، پوشش کامل و موهای سالم می خواهند.

مضرات :

این رنگ ها به قسمت داخلی موها نفوذ نمی کنند به همین دلیل پس از هر بار شستشو با شامپو به تدریج کم رنگ و محو می شوند، در واقع می توان این رنگ ها را نیمه دائمی دانست.

تفاوت رنگ موهای حاوی و فاقد آمونیاک:

آمونیاک ماده ای فعال در محصولاتی است که با باز کردن کوتیکول به فرایند رنگ آمیزی کمک می کند تا به لایه های کوتیکول نفوذ کند و تغییرات رنگی ویژه ای ایجاد کند. بدون حضور آمونیاک، تغییر رنگ ملایم است. رنگ های حاوی آمونیاک ماندگاری طولانی تری دارند و رنگ های پررنگ تر و قوی تری را به وجود می آورند. مولکول های آمونیاک بسیار کوچک هستند که به سرعت تبخیر می شوند و پس از رنگ آمیزی به راحتی شسته می شوند. آنها با ملانین (رنگدانه رنگ مو) واکنش می دهند و به روشن شدن مو کمک می کنند. البته رنگ موهای حاوی آمونیاک عوارض جانبی فراوانی می توانند داشته باشند.

طیف گسترده رنگ موها

رنگ موهای فاقد آمونیاک در مقایسه با بقیه رنگ موها، ایمنی بیشتری دارند؛ در واقع می توان گفت که آسیب کمتری به موها وارد می کنند. البته جایگزین های محبوب آمونیاک اتانول آمین یا مونو اتانول آمین است؛ پس لزوما رنگ مو بدون آمونیاک به معنی ایمن تر بودن این مواد نیست. بهتر است قبل از خرید و استفاده به مواد تشکیل دهنده آنها توجه کنید. همچنین رنگ های بدون آمونیاک باعث درخشندگی و ایجاد حالت زیبا موها می شوند.

سوالات متداول

علت بوی تند رنگ های حاوی آمونیاک چیست؟

مولکولهای آمونیاک بسیار کوچک هستند و پس از استفاده به سرعت تبخیر می شوند به همین دلیل در زمان رنگ آمیزی بوی بسیار تند و قوی دارند که باعث تحریک چشم ها و دستگاه تنفسی می شود. رنگ مو بدون آمونیاک بوی تندی ندارد به همین دلیل بسیار محبوب شده است.

آیا رنگ مو بدون آمونیاک باعث خارش پوست سر می شود؟

خیر، علت خارش پوست سر، حضور مولکول های آمونیاک است. این مولکول ها پوست سر را تحریک می کنند و باعث ایجاد خارش و سوزش می شود. البته بسیاری از مردم واکنش های شدیدتری به آمونیاک دارند.

چرا رنگ مو بدون آمونیاک باعث نرم و درخشان شدن موها می شود؟

این محصولان تعادل ph موها را از بین نمی برد و به ساختار موها آسیب وارد نمی کند؛ در واقع باعث از بین رفتن رطوبت و پروتئین موها نمی شود.

تفاوت اصلی رنگ های بدون آمونیاک با سایر رنگ ها چیست؟

تفاوت اصلی این ترکیبات با یکدیگر در نتیجه ی نهایی آنها است. در رنگ های حاوی آمونیاک، این ماده قلیایی کوتیکول های فیبر مو را بلند می کند و اجازه می دهد رنگ روی قسمت داخلی مو که توسط کوتیکول ها محافظت می شود، رسوب کند. به همین دلیل رنگ های حاوی این ماده شیمیایی، قوی تر و پر رنگ تر هستند. اما در رنگ های فاقد آمونیاک، این فرایند انجام نمی شود و رنگ به ساختار اصلی مو نفوذ نمی کند، به همین دلیل این رنگ ها با هر بار شستشو کم رنگ تر می شوند.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.