زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

مدت زمان ایمپلنت فوری | دکتر وبسایت  طب شیمی
مدت زمان ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه روشی سریعتر به نسبت ایمپلنت معمولی است، در این روش پس از قرار گرفتن پایه ایمپلنت در فک، روکش ایمپلنت نیز در داخل فک قرار می گیرد. برخلاف ایمپلنت معمولی که به گذراندن دوره چهار الی شش ماهه نیاز دارد، مدت زمان ایمپلنت فوری شامل همان لحظه گذاشتن روکش

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

مدت زمان ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه روشی سریعتر به نسبت ایمپلنت معمولی است، در این روش پس از قرار گرفتن پایه ایمپلنت در فک، روکش ایمپلنت نیز در داخل فک قرار می گیرد.

برخلاف ایمپلنت معمولی که به گذراندن دوره چهار الی شش ماهه نیاز دارد، مدت زمان ایمپلنت فوری شامل همان لحظه گذاشتن روکش ایمپلنت در دهان است و به همین دلیل به این روش ایمپلنت یک روزه گفته می شود.

انواع ایمپلنت دندان

پیش از پرداختن به مدت زمان ایمپلنت فوری بد نیست نگاهی ایمپلنت و انواع روش های انجام آن داشته باشیم. ایمپلنت روشی درمانی است که در آن پایه ای از جنس تیتانیوم در فک بیمار قرار داده می شود و دندان مصنوعی روی آن پیچ می شود.

ایمپلنت به دورش فوری و استاندارد انجام می شود. مدت زمان انجام ایمپلنت در روش استاندارد چندماه است و  هر کدام از فازها از بررسی اولیه گرفته تا جراحی، کاشت پایه، روکش و تاج چندین ماه زمان می برد و در این مدت بیمار در چندین جلسه مورد بررسی قرار می گیرد.

روش یک روزه این فرآیند را دور می زند و از این رو مدت زمان ایمپلنت فوری کمتر است اما معمولاً روش استاندارد توصیه می شود.

انواع ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت یک روزه

مدت زمان ایمپلنت فوری معمولا شامل همان روز کشیدن دندان یا بعد از ترمیم محل جراحی است در حالی که ایمپلنت های معمولی بعد از حدود ۵ تا ۶ ماه بعد از کشیدن و جراحی تاج دندان به روی ایمپلنت قرار خواهد گرفت.

در این روش علاوه بر کوتاه بودن مدت زمان ایمپلنت فوری، تعداد جراحی ها نیز کم تر می شود. ایمپلنت فوری معمولا با یک جراحی ایمپلنت و تاج دندان انجام خواهد شد، اما در ایمپلنت های معمولی به جراحی مجدد بعد از چند ماه برای جایگذاری تاج نیاز است.

آیا ایمپلنت فوری برای همه مناسب است؟

در حالی که مدت زمان ایمپلنت فوری مورد توجه بسیاری قرار می گیرد، این سوال پیش می آید که آیا این روش برای همه مناسب است؟ در درجه اول باید گفت که این روش برای اکثر بیماران مناسب است.

با این حال دندانپزشکان توصیه می‌کنند که افرادی سیگاری و کسانی که سابقه نوشیدن زیاد الکل داشته یا با سایر بیماری‌های دهان و دندان مواجه هستند احتمالاً باید از لحاظ پایه‌های دندان بیشتر مورد بررسی قرار بگیرند.

معمولاً دندان پزشک طی یک جلسه مشاوره، می تواند خیلی سریع مناسب بودن دندان شما را برای انجام ایمپلنت فوری بررسی کند.

آیا ایمپلنت فوری برای همه مناسب است؟

میزان موفقیت ایمپلنت فوری

میزان موفقیت ایمپلنت های فوری به اندازه ایمپلنت های استاندارد بالا نیست و علتش نیز همین مدت زمان ایمپلنت فوری است. به عبارتی دیگر کوتاه بودن فرآیند انجام باعث نادیده گرفتن دوره ضروری درمان می شود.

با این حال، بررسی وضعیت پزشکی بیمار و همچنین شرایط فک و دندان های او کمک بالایی به موفقیت ایمپلنت فوری خواهد داشت و از این رو نظر دندانپزشک بر انجام عمل بسیار بستگی دارد. به عبارتی دیگر بیمار باید از لحاظ شرایط استخوانی در وضعیتی ایده آل قرار داشته باشد.

چه زمانی می توان ایمپلنت فوری انجام داد؟

اگرچه ممکن است مدت زمان ایمپلنت فوری وسوسه کننده به نظر برسد، اما انجام و موفقیت آن بستگی دارد که چه زمان پس از خالی شدن جای دندان، انجام شود. به عنوان مثال، اگر شما دندانی را به دلیل آسیب از دست داده اید، ممکن است بشود بلافاصله ایمپلنت دندان جای آن قرار داد.

اما این کار باید سریع انجام شود، زیرا در عرض چند روز، لثه در حفره رشد خواهد کرد و این اتفاق فرآیند کار گذاشتن فوری ایمپلنت در دندان را برای دندان پزشک دشوارتر می‌کند.

همین موضوع در مورد بیمارانی که معتقدند در شرف از دست دادن دندان هستند نیز صدق می کند در نتیجه این موضوع حتماً باید از سوی پزشک بررسی شود.

میزان موفقیت ایمپلنت فوری

نکته پایانی

در این مطلب سعی شد در مورد مدت زمان ایمپلنت فوری توضیح داده شود. همانطور که اشاره شد این روش درمانی برای هر فردی مناسب نیست بلکه بیشتر افرادی که دندان جلوی خود را از دست داده و زیبایی فوری برایشان اهمیت دارد به سراغ این روش می روند. با این حال تایید اینکه چنین عملی شدنی باشد به نظر دندان پزشک بستگی دارد.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.