زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

مشکل عدم تحمل لاکتوز – زلال طب شیمی
لاکتوز چیست؟ به طور کلی می توان قند موجود در شیر را لاکتوز (lactose) در نظر گرفت، این قند با فرمول C12H22O11 به طور طبیعی در لبنیات مانند شیر، ماست، پنیر و بستنی وجود دارد. این ترکیب به جذب مواد معدنی موجود در لبنیات مانند کلسیم، روی و منیزیم کمک می کند. اما قصه از

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

لاکتوز چیست؟ به طور کلی می توان قند موجود در شیر را لاکتوز (lactose) در نظر گرفت، این قند با فرمول C12H22O11 به طور طبیعی در لبنیات مانند شیر، ماست، پنیر و بستنی وجود دارد. این ترکیب به جذب مواد معدنی موجود در لبنیات مانند کلسیم، روی و منیزیم کمک می کند. اما قصه از اینجا شروع می شود که تمامی افراد نمی توانند این ماده را جذب کنند. افرادی که پس از مصرف محصولات لبنی علائمی گوارشی مانند نفخ، اسهال و باد معده را تجربه می کنند، دارای مشکل عدم تحمل لاکتوز (lactose intolerance) هستند. در این مشکل علائم گوارشی به دلیل سوء جذب لاکتوز به وجود می آیند. سوء جذب لاکتوز یعنی روده کوچک شما نمی تواند تمام لاکتوز مصرفی را هضم و تجزیه کند.

محصولات لبنی حاوی لاکتوز

طبق گفته ی کارشناسان تقریبا 68% افراد جهان دچار این مشکل هستند که این مقدار در مناطق مختلف جهان متفاوت است؛ برای مثال در آسیا و آفریقا افراد بیشتری از این بیماری رنج می برند.

مشکل عدم تحمل لاکتوز چیست؟

افرادی که این مشکل را دارند نمی توانند به طور کامل قند موجود در شیر (لاکتوز) هضم کنند؛ در نتیجه پس از خوردن لبنیات دچار اسهال، نفخ و گاز می شوند. این بیماری معمولا بی ضرر است اما علائم آن چندان قابل تحمل نیست.

دل درد از علائم مشکل عدم تحمل لاکتوز

آنزیم لاکتاز، قند شیر را در بدن به دو قند ساده ی گلوکز و گالاکتوز تجزیه می کند و از راه پوشش روده به جریان خون جذب می کند. اگر سطح این آنزیم در روده کوچک پایین باشد، لاکتوز به روده بزرگ منتقل می شود و در آنجا با باکتری های طبیعی واکنش می دهند و علائم ناخوشایند بروز می کنند.

انواع مشکل عدم تحمل لاکتوز:

به طور کلی این بیماری به سه دسته تقسیم می شود و در تمامی افراد یکسان نیست و اینگونه نیست که تمامی افراد با خوردن مقدار معینی از محصولات لبنی دچار بروز علائم شوند. در افراد مختلف این میزان متفاوت است و می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

اولیه:

این نوع شایع ترین نوع این بیماری است. نوزادان به دلیل جایگزینی شیر با تمام غذاها معمولا آنزیم لاکتاز بیشتری دارند که به طور معمول در بزرگسالی کاهش می یابد. در نوع اولیه این آنزیم در بزرگسالی به شدت کاهش می یابد و هضم لبنیات را دشوار می کند.

ثانویه:

این مشکل زمانی بروز می کند که مقدار آنزیم موجود در روده کوچک پس از جراحی یا جراحتی کاهش می یابد. بیماری های مرتبط با این نوع عفونت روده، رشد بیش از حد باکتری ها و بیماری کرون است.

مادرزادی:

در برخی موارد نوزادان با مشکل عدم تحمل لاکتوز متولد می شوند و معمولا این مشکل ارثی است. نوزادانی که زودتر از موعد متولد می شوند معمولا این مشکل را دارند، زیرا این آنزیم در سه ماهه سوم در روده تولید می شود.

علت بیماری عدم تحمل لاکتوز چیست؟

در روده کوچک انسان ها آنزیمی به نام لاکتاز وجود دارد که مسئولیت هضم قند شیر را بر عهده دارد، در صورتی که مقدار این آنزیم پایین باشد افراد با این مشکل مواجه می شوند. در صورت عدم وجود این آنزیم در روده کوچک، قند شیر به روده بزرگ منتقل می شود و با باکتری های معمولی که در آنجا حضور دارند مخلوط و تخمیر می شود و مواردی ناخوشایند ایجاد می کند، این مشکل می تواند ارثی یا به دلیل بیماری خاصی باشد.

زمان بروز علائم:

علائم این مشکل معمولا 30 دقیقه تا 2 ساعت پس از خوردن محصولات لبنی بروز می کنند. این علائم شامل اسهال، حالت تهوع، گاهی استفراغ، گرفتگی معده، نفخ و باد معده است.

عوارض:

این مشکل می تواند سلامتی افراد را به خطر بیاندازد و انسان ها را از دریافت مواد مغذی مانند کلسیم و ویتامین D باز دارد. انسان ها برای رشد استخوان های سالم به کلسیم و سایر مواد معدنی احتیاج دارند و اگر مقدار کافی از این مواد به بدن نرسد، استخوان ها ضعیف می شوند و می شکنند.

راه های درمان بیماری عدم تحمل لاکتوز:

این مشکل عملا درمان مشخص و قاطعی ندارد و بیشتر افرادی که از این بیماری رنج می برند، مصرف محصولات لبنی را قطع می کنند. اما به دلیل عوارض جبران ناپذیری که قطع مصرف این مواد در پی دارد، دانشمندان جایگزین هایی را برای این ترکیب در نظر گرفتند. برای حل این مشکل، محصولات لبنی بدون لاکتوز طراحی و ساخته شدند. همچنین مکمل های معمولی بدون نسخه مانند لاکتاید را می توان جایگزین قند شیر کرد. قطره هایی نیز جایگزین لاکتاز مایع هستند که می توانید قبل از مصرف شیر، آن را به شیر اضافه کنید.

جایگزین لاکتوز

در صورت حذف کامل محصولات لبنی، می توان مقدار زیادی کلسیم، ویتامین D و سایر مواد مغذی را از یک رژیم غذایی سالم دریافت کرد. برای مثال بادام، زرده تخم مرغ، شیر سویا، شیر نارگیل، نوشیدنی های برنج، آب پرتقال و ماهی های چرب جایگزین های این ترکیب به حساب می آیند.

مشکل عدم تحمل لاکتوز همان حساسیت به شیر است؟

خیر، حساسیت غذایی به دلیل واکنش سیستم ایمنی بدن با نوع خاصی از غذاهاست که علائمی مانند خارش، التهابات پوستی و تنگی نفس را به دنبال دارد. افرادی که حساسیت به شیر دارند حتی در صورت مصرف مقدار بسیار کم این ماده دچار تحریک و التهابات می شوند. در صورتی که در بیماری عدم تحمل لاکتوز افراد مقدار کمی از این ماده را بدون هیچ مشکلی مصرف می کنند. همچنین برخی از افراد محصولاتی مانند پنیر یا ماست را به راحتی هضم می کنند، البته این مقدار در افراد متفاوت است.

جمع بندی:

در این مقاله به بررسی لاکتوز چیست و راه های درمان مشکل عدم تحمل لاکتوز پرداختیم. شیر و سایر محصولات لبنی حاوی کلسیم، پروتئین و ویتامین های A ،B12 و D هستند. همچنین لاکتوز به جذب موادی مانند منیزیم و روی کمک می کند. این ویتامین ها و مواد معدنی باعث سلامت و استحکام استخوان ها می شوند. افرادی که نمی توانند قند موجود در شیر را هضم کنند دارای مشکل عدم تحمل لاکتوز هستند که علائم ناخوشایند بسیاری دارد. عدم مصرف محصولات لبنی باعث بروز مشکلات سلامتی فراوانی می شود، به همین دلیل این افراد بهتر است از مکمل ها یا مواد غذایی جایگزین بهره ببرند.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.