زلال طب شیمی: تولیدکننده آب دیونیزه و لوازم دندانپزشکی

کاربرد مواد شیمیایی در صنایع غذایی | فواید و مضرات
مواد شیمیایی واحدهای اساسی برای تشکیل هر چیزی در این دنیا هستند. تمام مواد و موجودات زنده، شامل انسان، حیوانات و گیاهان، دارای این مواد هستند. مواد اولیه شیمیایی غذایی تا حد زیادی بی ضرر و اغلب مطلوب هستند. به عنوان مثال مواد مغذی مانند کربوهیدرات ها، پروتئین، چربی و فیبر همه در این دسته

فهرست آنچه در این مقاله میخوانید

مواد شیمیایی واحدهای اساسی برای تشکیل هر چیزی در این دنیا هستند. تمام مواد و موجودات زنده، شامل انسان، حیوانات و گیاهان، دارای این مواد هستند. مواد اولیه شیمیایی غذایی تا حد زیادی بی ضرر و اغلب مطلوب هستند. به عنوان مثال مواد مغذی مانند کربوهیدرات ها، پروتئین، چربی و فیبر همه در این دسته از مواد جای دارند. با این حال، این مواد می توانند ویژگی های منفی نیز داشته باشند و باعث مسمومیت شوند و اثرات زیان بار در انسان و حیوانات ایجاد کنند. در این مقاله سعی به بررسی کاربرد مواد شیمیایی در صنایع غذایی داریم.

ضرورت کاربرد مواد شیمیایی در صنایع غذایی

مواد شیمیایی می توانند نقش مهمی در تولید و نگهداری مواد غذایی داشته باشند. به عنوان مثال مواد افزودنی غذایی می توانند ماندگاری مواد غذایی را افزایش دهند. همچنین در ایجاد رنگ، رایحه و مزه نیز می توانند به جذاب تر شدن غذا کمک کنند. در کاربردی دیگر از طعم دهنده ها برای خوشمزه شدن غذا استفاده می شود و یا مکمل های غذایی به عنوان منابع تغذیه کاربرد دارند. از طرفی مواد و ظروف بسته بندی مواد غذایی مانند بطری ها، فنجان ها و بشقاب ها، که برای بهبود استفاده و حمل و نقل مواد غذایی استفاده می شوند، می توانند حاوی مواد شیمیایی مانند پلاستیک باشند که عناصر آن می توانند به مواد غذایی منتقل شوند.

از سایر مواد شیمیایی می توان برای مبارزه با بیماریها در حیوانات مزرعه یا محصولات زراعی استفاده کرد، یا بعضاً در نتیجه فرآیند تولید مانند گرمایش/ پخت و پز یا درمان در مواد غذایی یافت شوند. برخی از گیاهان و قارچ ها به طور طبیعی سمومی تولید می کنند که می تواند محصولات را آلوده کرده و باعث نگرانی سلامت انسان و دام شود.

بنابراین می توان نتیجه گرفت استفاده از مواد در شیمیایی در صنایع غذایی اجتناب ناپذیر است. در کنار مزایایی که دارد معایبی نیز وجود دارد. به عنوان مثال وجود برخی ترکیبات مانند اسیدها، پروتئین ها و… که به طور طبیعی نیز در مواد غذایی یافت می شود، آسیبی به سلامتی انسان وارد نمی کند. این در حالی است که استفاده از برخی دیگر از مواد شیمیایی مصنوعی مانند چربی های اشباع، مضر بوده و سلامتی را به خطر می اندازد.

فواید کاربرد مواد شیمیایی در صنایع غذایی

  • نگهداری مواد غذایی به مدت طولانی
  • افزایش کیفیت مواد غذایی
  • جذب رطوبت از محصولات غذایی
  • تنظیم pH مواد غذایی
  • بهبود طعم و مزه مواد غذایی

انواع مواد شیمیایی صنایع غذایی

در ادامه به معرفی برخی مواد شیمیایی که به وفور در صنایع غذایی استفاده می شوند خواهیم پرداخت.

اسید فسفریک

اسید فسفریک از جمله ترکیبات اسیدی است که در کنار دیگر ترکیبات هم خانواده خود مانند سیتریک اسید، استیک اسید و… در صنایع غذایی بسیار پرکاربرد است. از این ترکیب به منظور تنظیم pH ماده، ایجاد طعم تند و تیز و همچنین به عنوان نگهدارنده استفاده می شود. یکی از قابل لمس ترین مواد غذایی که اسید فسفریک در آن ها استفاده می شود نوشابه ها هستند. طعم تیزی که هنگام نوشیدن نوشابه کوکاکولا حس می کنید به دلیل وجود همین ماده شیمیایی است.

استفاده از اسید فسفریک در کوکا کولا

اسید فسفریک از فسفر معدنی ساخته شده است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود. این ماده در کلسیم برای ایجاد استخوان ها و دندان های قوی عمل می کند. همچنین از عملکرد کلیه و نحوه استفاده و ذخیره انرژی توسط بدن شما حمایت می کند. فسفر به عضلات شما کمک می کند تا بعد از یک تمرین سخت بازیابی شوند. البته این نکته حایز اهمیت است که مصرف بیش از حد فسفر می تواند مقدار کلسیم را در بدن شما کاهش داده و منجر به از بین رفتن استخوان شود. همچنین می تواند توانایی بدن شما در استفاده از سایر مواد معدنی مانند آهن، روی و منیزیم را مختل کند. اسید فسفریک در صورت تماس با آن به عنوان یک ماده شیمیایی خطرناک است.

سدیم هگزا متا فسفات

اولین و مهمترین کاربرد سدیم هگزا متا فسفات نقش آن به عنوان امولسیفایر در صنایع غذایی است. سازمان غذا و دارو این ماده را بی خطر اعلام کرده ولی مصرف بیش از حد آن برای سلامتی بسیار مضرر است.

هگزامتا فسفات همانطور که از نام آن مشخص است حاوی فسفر است. همانطور که پیشتر اشاره کردیم این ماده در شکل گیری استخوان ها، بهبود عملکرد گوارش، ترمیم سلولی و نقش مهمی را ایفا می کند. علاوه بر مزایای این ماده مصرف بیش حد آن باعث ایجاد اختلال در بدن و نتیجه عکس خواهد شد. عوارض مصرف بیش از حد این ماده اختلال در جذب کلسیم، مشکلات کلیوی، مشکلات پوستی و حتی سرطان می باشد.

کربوکسی متیل سلولز

کربوکسی متیل سلولز که به صورت cmc نیز نوشته می شود یک ترکیب شیمیایی است که به طور گسترده ای در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. ثعلب یکی از موارد بسیار آشنا از کاربردهای cmc در تهیه مواد غذایی است. از این ماده برای ایجاد کشش و قوام در بستنی استفاده می شود. همچنین به عنوان تثبیت کننده در امولسیون کننده ها مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از محصولات لبنی مانند ماست و شیر، همچنین انواع نوشیدنی ها و غذاها نیز استفاده می شود.

دوز بالای این ماده باعث مشکلات روده مانند نفخ، یبوست و اسهال شود. همچنین سطح کلسترول خون را کمی کاهش می دهد.

سدیم متا بی سولفیت

سدیم متا بی سولفیت از جمله مواد شیمیایی بی ضرر به شمار می آید که  به عنوان نگهدارنده در مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده با جلوگیری از رشد باکتری ها در غذا باعث افزایش طول عمر مواد غذایی می شود. از دیگر خواص این ماده جلوگیری از تغییر رنگ سبزیجات و میوه ها است و باعث تازه ماندن آن ها می شود. غذاهایی که حاوی این ماده هستند میوه های خشک، سس، سوسیس و کالباس و دیگر ترکیبات از این دست هستند.

دوز بالای این ماده می تواند با تحریک ریه منجر به حساسیت و حملات آسم شود. در بعضی افراد باعث تورم روده، معده و اختلالات گوارشی گزارش شده است.

مضرات کاربرد مواد شیمیایی در صنایع غذایی

همانطور که گفته شد استفاده از مواد اولیه شیمیایی در مواد غذایی اجتناب ناپذیر است. مگر اینکه شما در یک مزرعه زندگی کنید و بخواهید همه مواد غذایی خود را به صورت کاملا طبیعی تهیه کنید. در غیر اینصورت حتما شما نیز جز آن دسته از افراد هستید که در مواد غذایی شان از انواع ترکیبات شیمیایی استفاده می شود. بهتر است بدانیم همه مواد شیمیایی موجود در غذاها مضر نیستند. اما برخی از آن ها مضر بوده و به سلامتی آسیب می زنند. یکی از مواد مضری که در مواد غذایی موجود است آکریل آمید می باشد. این ترکیب در نتیجه حرارت و پخت و پز غذاهایی مثل سیب زمینی و غلات ایجاد می شود. این ترکیب از پخت قندهای طبیعی حاصل می شود. به همین دلیل است که بیشتر توصیه می شود غذاهایی این چنین را به صورت بخارپز مصرف کنیم.

مضرات کاربرد مواد شیمیایی در صنایع غذایی

همچنین استفاده از رنگ های مصنوعی به منظور ایجاد رنگ های جذاب، خطر ابتلا به بیماری هایی همچون سرطان را افزایش می دهد. به عنوان مثال وجود رنگ مورد استفاده در نوشابه ها منجر به ایجاد انواع سرطان ریه، خون و تیروئید می شود. از طرفی بسیاری از کیک ها و شربت های تهیه شده نیز دارای چربی اشباع هستند که می توانند باعث گرفتگی عروق قلبی و در نهایت سکته قلبی شوند. همچنین وجود برخی مواد ممکن است در افراد باعث حساسیت و آلرژی شود.

جمع بندی

در این مقاله سعی بر این داشتیم که به اهمیت کاربرد شیمی در صنایع غذایی بپردازیم و همچنین اشاره ای بر مضرات برخی مواد شیمیایی غذایی  نیز داشته باشیم. امروزه استفاده از ترکیبات شیمیایی در مواد غذایی به عنوان نگهدارنده، ایجاد طعم و مزه، ایجاد بافت و ساختار مناسب ضروری است. در این میان بهتر است هنگام خرید مواد غذایی بسته بندی شده، محتویات روی بسته را مطالعه کرده و در صورت وجود ترکیبات مضر، و یا موادی که ایجاد حساسیت می کنند از خرید آن ها خودداری کنیم.

ثبت سفارش استعلام قیمت تماس 68423

شرکت زلال طب شیمی یک تولید کننده مورد اعتماد لوازم یکبار مصرف و بهداشتی دندانپزشکی با ارائه محصولات ضروری که در حفظ سلامت و تندرستی بیماران  دندانپزشکی نقش اساسی دارد.

شرکت زلال طب شیمی به تولید لوازم دندانپزشکی با کیفیت، استاندارد و استریل با پیام اصلی مقاله مطابقت دارد. 

بهداشت  ابزار و تجهیزات دندانپزشکی  در دنداپزشکی حرف اول را می زند. استفاده از سینی یکبارمصرف و سایز لواز مصرفی  یکبار مصرف استاندارد نه تنها ایمنی بیماران  را تضمین می کند، بلکه به جلوگیری از انتقال عفونت ها، ارتقاء یک محیط دندانی سالم و ایمن برای کودکان کمک می کند.

 تعهد شرکت زلال به تولید لوازم بهداشتی دندان، جزء مهمی از تلاش گسترده تر برای حفظ سلامت دهان و دندان کودکان است، ماموریتی که در مقاله به آن اشاره شده است. محصولات با کیفیت آنها به حفظ استانداردهای بهداشتی، ایمنی و بهداشتی ضروری برای مراقبت از دندان کودکان کمک می کند.